Nie zapomnij zabezpieczyć domu…

Zabezpieczenie domu i mieszkania w okresie wyjazdów świątecznych i wakacyjnych jest bardzo ważne jeśli, chcemy ten okres spędzić bez niespodzianek oraz w spokoju. Należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć dom i mieszkanie przed włamaniem.

Zabezpieczenie domu i mieszkania przed włamaniem z wykorzystaniem elektroniki

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, dzięki którym możemy zabezpieczyć nasz dom lub mieszkanie podczas naszej nieobecności. Zaawansowana technologia pozwala na zaprogramowanie czujników, dzięki którym światło będzie włączać się i wyłączać o określonych godzinach. Dzięki nim możemy również ustawić inne sprzęty domowe np. telewizor lub sprzęt grający, aby włączały się o określonych porach. Technologia ta pozwala na upozorowanie obecności domowników i zniechęca złodzieja do potencjalnego włamania.

Podpisanie umowy z firmą ochrony powinno gwarantować bezpieczeństwo 24 godziny na dobę i szybkie interwencje w przypadku wszczęcia alarmu. Warunkiem oczywiście jest zamontowana odpowiedniej jakości instalacja w nieruchomości od której zależy czy i kiedy patrol interwencyjny dowie się, że ktoś majstruje przy drzwiach czy oknach domu. Wysokiej jakości instalacja antywłamaniowa oraz usługa dozorowania nieruchomości znajduje się w ofercie naszej firmy. W jej skład wchodzić będzie nie tylko zestaw czujek wykrywających ruch czy otwarcie okien i drzwi, ale też czujniki, które zaalarmują ochronę gdy ktoś będzie próbował stłuc okna. – Sygnał o ewentualnym włamaniu dociera do stacji monitorowania alarmów, która podejmuje natychmiastową interwencję i na miejsce zdarzenia wysyłany jest patrol. Często już sama informacja o tym, ze obiekt jest chroniony odstrasza potencjalnych złodziei. 

Które miejsca w domu należy dodatkowo zabezpieczyć przed włamaniem?

Złodziej dostaje się do domu najczęściej przez oknadrzwi balkonowe lub inne drzwi. Wybiera te punkty, które nie są oświetlone, są oddalone od ruchu ulicznego i znajdują się z tyłu budynku. Jeżeli złodziej zauważy, że któreś z drzwi są słabej jakości i łatwo będzie się przez nie dostać do środka – to wybierze je za swój cel.

Nie powinniśmy również pozostawiać wokół domu sprzętu, który może ułatwić złodziejowi włamanie. Cały sprzęt ogrodniczy powinien być schowany – szczególnie, gdy wyjeżdżamy.

Może nam się wydawać, że nie mamy w domu nic cennego, co mogłoby zainteresować złodzieja. Warto jednak wiedzieć, że dla niektórym wystarczy zwykły telewizor, radio, sprzęt grający czy trochę biżuterii. A skąd najczęściej złodzieje dowiadują się, co mamy w naszym mieszkaniu lub domu? Popularność portali społecznościowych, na których umieszczamy zdjęcia domu i rodziny to nie tylko możliwość podzielenia się z najbliższymi, co u nas słychać. To również doskonała informacja dla osób niepowołanych o tym, co mamy i gdzie to mamy. Zadbajmy zatem o to, aby informacje o wartościowych rzeczach i cennych rzeczach, które posiadamy nie znalazły się na portalach społecznościowych.

Wykorzystano materiały z portalu infor.pl